top of page

Geri dönüştürülmüş plastikler, geri dönüştürüldüklerinde fiziksel güçlerinden ve performanslarından bazılarını kaybederler. Geri dönüştürülmüş plastiklerin bir araya getirilmesiyle, Recycl-IN serisi geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımında oluşan tüketici talepleri artışını karşılayacak ve plastik üreticileri ile marka sahiplerinin ihtiyaç duyduğu özellikleri ve yüksek performans özelliklerini koruyacaktır.

Ürün yelpazesi gıda dışı temas uygulamalarında kullanım için sert ve esnek ürünleri de kapsayacak olup, ürün özellikleri, tutarlılık ve kolay işlenmenin yanı sıra endüstri standartlarına da uyacaktır.

Recycl-IN, 2020'de üretime başlayacak olan Viridor'un en son teknolojiye sahip geri dönüşüm tesisi dahil olmak üzere bir dizi geri dönüşüm firmasından Tüketici Sonrası Geri Dönüşümlü plastik (PCR) kullanacak. Atık yönetim şirketleri ve Viridor gibi geri dönüşüm şirketleri ile yapılan işbirliği anlaşmaları, INEOS'un çok çeşitli iyi kalitede geri dönüştürülmüş plastik tedarik etmesini sağlayarak, plastik geri dönüşümünde ve geri dönüştürülmüş ürünlerin kullanımında bir artışın sağlanmasına yardımcı olacaktır.

INEOS Olefins & Polymers Europe CEO’su Rob Ingram, “Bu, plastik atıklarla mücadelede atılmış önemli bir adım. INEOS, tamamen yeni bir ürün yelpazesi tasarlamak ve üretmek için kapsamlı malzeme bilimi ve süreç uzmanlığı uygulamaktadır."

Ürünler, 2019 yılının 4.çeyreğinde satışa sunulacak ve ürün yelpazesi 2020 yılında daha da genişleyecektir.

Peter Williams Group INEOS Teknoloji Direktörü, “Bu bir PR alıştırması değil. Bu heyecan verici yeni ürünler, işimizi ve tüketicileri daha döngüsel bir yaklaşıma doğru yönlendirmeye yardımcı olmaktadır. Plastik atıkların ve kirliliğin temel nedenlerini yok etmeyecek, ancak işimizi daha verimli hale getirirken aynı zamanda plastik atıklarla ilgili düşünceleri değiştirmeye de yardımcı olacaktır ”

17 Ekim 2019

 

INEOS Olefins & Polymers Recycl-IN'i sunuyor. 

 

INEOS Olefins & Polymers, bugün Recycl-IN polimer serisinin portföyüne girdiğini duyurdu.

Bu yeni ürün yelpazesi, %50’ye varan tüketiciden geri dönüşümlü plastikler ile yüksek özellikli etkin maddeler bulunduran doping polimerlerinin kompound edilip birleştirilmesiyle oluşur.

recycl-in-logo.jpg
bottom of page