top of page
propex-img03.jpg
propex-img05.jpg
propex-img07.jpg
propex-img02.jpg

PROPEX FURNISHING SOLUTIONS GMBH & CO KG

 

Almanya'nın Gronau kentinde bulunan ancak Avrupa ve Amerika’yı da kapsayan ISO sertifikalı global bir şirket olan Propex teknik tekstil endüstrisinde lider konumundadır.

Müşterilerimiz için yeni gelişmelere ve ürünlere öncülük ederken, birçok endüstri için gelişmiş ürünler üretmektedir. Propex, birçok uygulamalarda üstün standartlarını devam ettiren ve geliştiren yüksek kaliteli ve yenilikçi çözümler üreten bir geçmişe sahiptir. 50 yılı aşkın süredir teknik tekstiller, çim halı taban bezleri, halı taban bezleri ve yenilikçi kompozitler ile hizmet vermektedir.

Gronau/Almanya ve Gyor/Macaristan'daki fabrikaları, polyester, polipropilen ve polietileni kumaş ve kompozitlere dönüştürerek zemin kaplama, otomotiv ve sert ambalaj konularında ve daha çok sayıda uygulama için ara ve nihai ürünleri içeren bir portföy sunmaktadır.

propex-img01.png

PRIMARY BACKING:

 

ARTIS; Modüler karo tipi halı için dünyada ilk polyester birincil dokuma bezi tabandır. Artis, minimum %85 PCR PET içeriğiyle, ’spun bond’ keçe ve dokuma bezlerin tüm avantajlarını bir araya getirerek; imalatta performans, birinci sınıf verim, desen kalıcılığı, tasarımın netliği, sürdürülebilirlilik konularında yeni bir standart belirlemektedir.

ARTIS FLW; (FLF-Elyafla Kilitlenmiş) PCR PET elyaflar standart dokuma bezi Artis’e iğneleme ile kilitlenerek birleştirilir. Artis FLW, özellikle ilave boyutsal kararlılık isteyen, desenli karo halılar için tasarlanmıştır. Ayrıca, düşük ile orta ağırlıktaki karolarda tabanın fark edilme olasılığını büyük ölçüde azaltan elyaf kaplama nedeniyle çok daha düşük parlaklığa sahiptir.

ARTIS FUZE; PCR PET fiberin standart Artis’e iğnelenip kalenderenmesiyle oluşan çok katmanlı bir kompozittir. Artis FLW’nin ötesinde ilave boyutsal istikrara ihtiyaç duyan oldukça desenli karo halılar için tasarlanmıştır. Elyaf kalenderlenmesinden (silindirden) dolayı, esasen tabanın önden görülür olma olasılığını ortadan kaldırmaktadır.

ARTIS TRU; PCR PET elyafın, özel bir Propex teknolojisi kullanılarak standart Artis’e bağlandığı çok katmanlı bir kompozittir. Artis Fuze’un ötesinde daha fazla boyutsal istikrara ihtiyaç duyan oldukça desenli karo halılar için tasarlanmıştır. Bağlanmış fiberin homojen yerleşimi nedeniyle, tabanın önden görülür olma olasılığını büyük ölçüde ortadan kaldırmakta ve daha hafif/daha aydınlık karolara olanak vermektedir.

MATRIX; Olağanüstü yenilikçi kompozit birincil halı tabanı olarak, dokunmamış kumaşlara boyutsal istikrar ile desen netliğini, ayrıca geleneksel dokuma kumaşlara esnek üretim ve tafting seçeneklerini sunmaktadır.

SECONDARY BACKING:

ACTIONBAC ; Propex 50 yıldan uzun bir zaman önce, dokuma polipropilen ikincil taban (sırt) bezini icat etmiştir. İkincil tabanda dünya çapında bir lider olarak, çeşitli ağırlık, pick sayısı ve enlerde stiller sunmaktadır. Birincil tabanla birlikte uygulanır ve halı veya halı üretiminde boyutsal istikrar için vazgeçilmezdir. Talep üzerine müşteri seçeneklerine göre, farklı çizgi dizaynları ve renkleri bulunmaktadır

 

EOS; Polyester dokuma ikincil tabanın yeni bir tanıtımı olarak, nem ve lekeye dayanıklılığı kadar boyutsal istikrar nedeniyle halının ömrünü uzatmakta da çök önemli bir rol oynamaktadır.

 

POLYBAC ; Mükemmel yer döşemesinin temelini oluşturan sentetik dokuma halı tabanı, birincil taban olarak kullanılmaktadır. Bu tabanın mukavemet, nem/küf direnci, uzun süre kullanımını çeşitli en, renk ve sıklıklarda sunması; tafting halıların çeşitlerine geniş bir esneklik kazandırmaktadır. Termal dengesi nedeniyle, halı üretimi esnasındaki ısıdan dolayı deforme olmaz.

propex-img04.jpg
propex-img06.jpg
Propex Logo
bottom of page