top of page
Granüller ve tozlar için gravimetrik besleme makineleri

 

 

Bir toz veya granül ürünün ekstrudere otomatik olarak beslenmesi, elektronik tartım sistemlerinin kullanımı sayesinde besleme hassasiyeti ve verimlilik optimizasyonu açısından birçok avantajlar sağlar. Itisystem'de, çeşitli kimyasal yapı ve akışlardaki tozların ve granüllerin beslenmesi için düşük, orta ve yüksek debili, sürekli veya kesintili, ıslak veya kuru hacimsel ( volumetrik) tek ve çift vidalı yüksek hassasiyetli besleme makineleri geliştirilmiştir. Modüler tasarım, hızlı ve kolay temizleme imkanı verirken, çeşitli profillere sahip geniş bir vida dizisi ile her türlü uygulamaya kolayca adaptasyon sağlanır. Tankın içine yerleştirilen köprü kırıcı, ürünün hareketliliğini koruyarak vidalı besleyicinin düzgün besleme yapmasını sağlar; tank ile köprü kesicinin kolu arasındaki boşluk, vakum oluşmasını önlemek için en aza indirilmiştir.

 

Tozlar için çift vidalı gravimetrik ( tartılı) besleyiciler söz konusu olduğunda, bir araya yerleştirilmiş olan vidalı pompalar, kekleşmeleri önlemek ve tankın kolayca boşaltılmasını sağlamak için kendi kendini temizler, ürünün değişim süresini önemli ölçüde azaltır ve kayıpları en aza indirir.

Besleyiciye monte edilen haznelerin, ürünün hareketini kolaylaştırmak için eğimli yan duvarları, vardır ve böylece mal besleyici ağzına düzgün şekilde kayar, böylece performans artar. Performansı arttırmak için karıştırıcılar, pnömatik vibratörler ve akışkanlık arttırıcılar da mevcuttur. Her iki tip besleyici kombine edilerek hücresel tartıcı ve mikroişlem tabanlı bir düzenleyiciyle sürekli veya kesikli beslenen bir gravimetrik besleyici elde etmek mümkündür.

Gravimetrik besleyiciler

 
Gravimetrik besleme sistemleri

 

 

Kusursuz besleme ve yüksek kaliteli ürünler gerektiren tüm işlemler için gravimetrik besleme sistemleri ideal çözümdür. Itisystem olarak, sürekli gravimetrik işlemler için karmaşık besleyiciler tasarlama yeteneğimiz bilhassa mikro besleme ve büyük miktar besleme sistemleriyle tanınır.. Teknolojik olarak gelişmiş izleme mekanizmaları sayesinde, üretim optimize edilir ve ürünler herhangi bir israf veya zaman kaybı olmadan eşit şekilde dağıtılır.

Itisystems'in gravimetrik besleyicileri plastik, metal, gıda ve ilaç endüstrisi için mükemmeldir. Şirketimiz çok karmaşık entegre gravimetrik besleme sistemlerinin tasarımında özel bilgi birikimine sahiptir.

Gravimetrik besleme sistemleri, yüksek kaliteli ürünler elde etmek için üretimde kesin ve sabit bir dozajın gerekli olduğu tüm işlemlerde kullanılır.

Sistemler, her biri kendine özgü çözümler gerektiren ve özellikle birden çok plastik malzeme dozajı gerektiren yerlerde, metal, gıda ve ilaç endüstrisi olmak üzere çeşitli uygulama alanlarında kullanılmaktadır.

 

Proses otomasyonu ve düzenleme

 

Bu besleme sistemlerinde uygulanan otomasyon, ürünlerin düzenli karıştırılması ve sürekli aynı homojenlikte çıkışını sağlar. Video ekranından bir formülü değiştirmek ve parametrelerini ayarlamak mümkündür.

Ayrıca, sistemin verimliliği sürekli olarak izlenir ve muhtemel arıza ve alarmlar kaydedilebilir.

iti-system-img.jpg

Itisystems, çeşitli düşük, orta ve yüksek akış kapasitelerine sahip, granül, kompakt, kuru, hamurlaşmayan kolay yuvarlanabilecek ham ürünler ve malzemeler için köprü kırıcısız tek vidalı besleyiciler de üretir. Çalışma mekanizması ise dönen bir vida üzerine düşen malzemenin diğer uca doğru ilerleyerek beslenmesi şeklindedir . Vidalı pompalar, farklı uygulamalara adaptasyonu sağlamak için çeşitli profillere sahiptir.

Uzun ömürlü olarak tasarlanan ve üretilen tek vidalı besleyicilerimiz bakım gerektirmez. Vidalı pompalar, hazneler ve beslenecek ürünle temas eden tüm malzemeler, AISI 304 paslanmaz çelikten (veya istek üzerine paslanmaz çelik AISI 316'dan) yapılmıştır, tümü daha fazla akış sağlamak için cilalıdır. Ürünle temas eden vida contaları Teflon'dan üretilmektedir.

Çok çeşitli vidalı taşıyıcılar mevcuttur ve farklı motorlarla, çeşitli gereksinimlere bağlı olarak akış hızlarının ayarlanması mümkündür.

Besleyicilere takılacak mahfaza hazneleri, AISI 304 paslanmaz çelikten (veya istek üzerine paslanmaz çelik AISI 316'dan) imal edilmiştir. Duvarları, ürünün besleyiciye düzgün akmasını sağlayacak şekilde eğimlidir. Ürünün akışını sağlamak için pnömatik vibratörler ve akışkanlaştırıcılar da mevcuttur.

 

Hacimsel beslemeden gravimetrik beslemeye

 

Tek ve çift vidalı besleyiciler, gravimetrik tartılı besleme için firmamız tarafından üretilen bir yük hücresi tartısı ve mikro işlemci regülatör paneli ile donatılabilir. Ayrıca, müşterilerimizin ihtiyaçlarına bağlı olarak, bir yük hücresi tartısı ve bir mikroişlemci regülatör paneli uygulayarak sürekli veya toplu beslemeli bir gravimetrik besleyici üretebiliriz.

iti-itidoser-img2.jpg
bottom of page