top of page
bonar yarns logo.png

BONAR YARNS

 

100 yıl önce dokuma üretimine başlayan Bonar Yarns, bugün dünya çapında kaliteli PP atkı - çözgü iplikleri sunmaya devam etmektedir.

ENPA, Türkiye'de PP, atkı ve çözgü ipliği için Bonar Yarns'ın  temsilciliğini yapmaktadır.

GELİŞMİŞ POLİPROPİLEN HALI YEDEKLEME İPLİKLERİ

  • Daha mukavemetli sentetik Bonar iplikleriyle tezgah hızı ve verimi artar,

  • PP’nin düşük özgül ağırlığı sayesinde hafif olan bu iplik, uçak, yolcu gemisi, tren vb araçlar için yapılan halılarda idealdir.

  • Mükemmel boyutsal kararlılık, suya, aside dayanıklılık, yolcu gemisi halıları küf ve mantar barındırmayan sentetik iplik özellikleri

  • Tamamen ısıl işlemle sabitlenmiş bu PP iplikler kararlı ve düzgün halı genişliği sağladığından otel balo salonları, havaalanları ve diğer geniş kurumsal alanlar gibi kontrat tipi halı pazarında önemli bir yere sahiptir

  • Atkı iplikleri %100 geri dönüştürülmüş PP alev geciktirici malzemeden yapılmıştır.

  • UV stabilize edilmiş iplikler; ultraviole ışınlara maruz kaldıklarında PP ipliğin bozulmaması sayesinde dış mekan halı uygulamalarında güvenilir ve kalıcı bir kaliteyi garanti eder.

bonar-yarns.jpg

BONACHAIN ​​™ - Bükülmüş Çözgü İplikleri

 

Sentetik PP Bonar ipliklerde kilo ağırlık başına iplik uzunluğunun daha fazla olması nedeniyle pamuktan eğrilmiş ipliklere göre oldukça büyük tasarruf imkanı sunar ki bu daha az cağlık yükleme ve daha iyi üretim verimi sağlar.

 

Polipropilen çözgü iplikleri daha stabil, uzaması daha az ve polyester karışımı ipliklere göre sünme/akma’nın az olması nedeniyle halı yapımında daha iyi düğüm kilitlenmesi sağlar.

 

BONAECO ™ -% 100 GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ POLİPROPİLEN İPLİK

 

Çeşitli ticari ve konutsal projelerde kullanılabilecek %100 geri dönüştürülmüş bir iplik çözümüdür. %100 geridönüşümlü olmasına rağmen, hala tüm denye ve çekme gereksinimlerini tutarlı olarak yerine getirirken, nihai üründen hiçbir şekilde ödün vermeyerek, üretim sürecini hem çevresel hem de finansal açıdan verimli hale getirir.

enpa-iplik-1.jpg

BONACLAVE ™ - Sınıfının En İyisi Otoklavlanmış İplikler

 

150°C sıcaklıkta buharla işleme tabi tutulur. Temel faydaları; ipliğin her metresinde neredeyse sıfıra yakın çekme, büküm tutma ve özellikle açık dokuma yapı için iplik konfigürasyonununda kararlılık sağlar.

 

BONAFLAME ™ - Sınıfının En İyisi Alev Geciktirici İplik

 

Dünya genelinde en katı sağlık ve güvenlik gereksinimlerini karşılayan alev geciktirici ipliğin en üst seviyesidir. Iso 9001:2008 Kalite Kontrol Sistemi ile üretilmiş olmasıyla, birçok ticari ve konutsal projede kullanılmaya uygun olduğu anlamına gelmektedir.

Bu iplikten üretilen bitmiş halı sisteminin uluslararası iplik standartlarına uyması; ipliğin uçak, denizcilik sektörü gibi uzmanlık gerektiren alanlar için ne kadar uygun olduğunun altını çizmektedir.

 

BONASTUFFER ™ - Polipropilen Çözgü İplikleri

 

Özellikle minimum uzama ve çekme ile yapıldığından, tüm dokuma halılar için daha stabil bir taban sağlar. Yüksek büküm seviyeleri ile de daha iyi bir dokunabilirlik imkanı verir.

 

BONAWEFT ™ - Polipropilen Atkı İplikleri

 

Bonaweft iplikleri, bükümlü ya da bükülmemiş olarak, çok sıkı bir şekilde takip edilen çekme özelliklerine göre yapılırlar ki bu da; halının lateks bitirme işlemine çekme korkusu olmadan girilmesini sağlar. İpliğin homojenliği, düzgün çalışmasını sağlar ve iplik kopmalarından kaynaklı duruşları azaltır.

bonar-weave-types.jpg
bottom of page